Jak focení Portrétní fotografie probíhá?

Styl

Společně se domluvíme na tématu a místě focení a ujasníme si, co k danému focení budete potřebovat a na co se připravit

Vizáž

K focení je možné přizvat profesionální vizážistku, která Vás nalíčí dle Vašich představ

Termín

Vždy maximálně přizpůsobím Vašim možnostem

Focení

Podle domluvy proběhne focení buď u mě v atelieru, nebo na jiném předem zvoleném místě

Výběr

Zabezpečeně přes internet nebo na DVD obdržíte náhledy všech fotografií, z nichž si vyberete finální fotografie pro úpravu

Výsledek

Zhruba dvou týdnů od výběru máte k dispozici hotové portrétní fotografie v digitální podobě.

Kde můžeme portrétní fotografie pořídit?

Fotoateliér

Ateliér

Ideální pro portrét, fashion, glamour a těhulky. K dispozici mám vlastní plně vybavený fotoateliér

Portrétní fotografie Brno

Exteriér

Krásné fotky nevznikají jen v ateliéru, mohou vznikat na zcela běžných místech jako je městský park, pole plné obilí, nebo rušná ulice uprostřed města

Interiér

Interiér

Přirozené světlo v interiéru nádherně vytváří atmosféru fotografie. Fotit lze u Vás doma, v kavárně nebo v hotelovém pokoji. Prostě kdekoliv kde se Vám to líbí

Kolik to stojí?

Mini balíček

800,-Kč

  • 0,5-1 hodina focení
  • 50-100 neupravených fotografií
  • 2 upravené fotografie

Standard balíček

1500,-Kč

  • 1-2 hodiny focení
  • 80-150 neupravených fotografií
  • 5 upravených fotografií

Maxi balíček

2500,-Kč

  • 2-3 hodiny focení
  • 120-240 neupravených fotografií
  • 10 upravených fotografií

Často kladené otázky

Budou mé fotografie někde zveřejněny?

NE.Snímky jsou jen vaše a jen vy si rozhodujete o jejich případném zveřejnění. Fotografie v BLOGu jsou zveřejněny jen se souhlasem focených osob.

Co si mám vzít s sebou?

Ideální je vzít si s sebou alespoň dva komplety oblečení. Vždy se snažte v rámci jednoho kompletu barevně a stylově sladit jednotlivé kousky oblečení. Nezapomeňte ani na doplňky, které mohou být výraznější. Malé náušnice nebo řetízek na fotce lehce zanikne.

Obecně si klidně vezměte oblečení a doplňků více. Je lepší mít kousek oblečení navíc a nepoužít jej, než ho nemít a pak zjistit, že by se na fotografii hodil.

Nezapomínejte ani na obuv. Pro ženy je dobré mít alespoň jedny boty na vysokém podpatku, pro pány pak jedny společenské boty.

Vyplatí se vizážistka?

Fotomake-up se od klasického denního líčení v mnohém liší. Například fotografické blesky zjemňují líčení, které není na snímcích tak výrazné jako pod běžným světlem. S tímto a s mnohými dalšími záludnostmi vizážistky už počítají a proto je výsledek vždy 100%. Pokud vizážistka upraví i vlasy, celkový dojem z fotografie se posune o úroveň výše.

Na focení s vizážistkou přijďte prosím nenalíčená. Pokud bude vizážistka upravovat i vlasy, tak si je v den focení nemyjte.

Čas a termín focení?

Vždy záleží na vašich časových možnostech. Lze fotit ve všední den, jak v průběhu pracovní doby, tak ve večerních hodinách. Lze se domluvit i na víkendu. Ty však bývají nejobsazenější.

Jak dlouho trvá focení?

Pokud je na focení vizážistka, je k celkovému času potřeba přičíst půl hodiny až hodinu na líčení. Pak se čas focení odvíjí od zvoleného balíčku, viz ceník. Záleží i na zvoleném tématu. Pokud třeba zkombinujeme dohromady portrétní focení a glamour v pokojové stylizaci, může focení klidně trvat 3 hodiny.

V jaké formě dostanu fotografie?

Portrétní fotografie dodávám standardně v digitální formě, zabezpečeně přes internetové uložiště. Mohu je předat i na DVD.

V případě zájmu pro Vás zajistím i tisk fotografií. Cena tisku se pak odvíjí od velikosti a počtu fotografií. Nejde se však o žádné velké peníze. Pro příklad fotografie 10×15 cm stojí 5,- Kč.